... Proba de tir trap mixt de la Jocurile Olimpice 2020 a avut loc la 31 iulie 2021 la Asaka Shooting Range....
 

Proba de tir trap mixt de la Jocurile Olimpice 2020 a avut loc la 31 iulie 2021 la Asaka Shooting Range.[1]

Program

Orele sunt ora Japoniei (UTC+9)

Data Timp Etapă
Sâmbătă, 31 iulie 2021 09:00 Calificări - precizie
Sâmbătă, 31 iulie 2021 13:30
14:05
Meciul pentru medalia de bronz
Meciul pentru medalia de aur

Rezultate

Calificări

Loc Sportiv Țară 123 Total Total echipă[2] Shoot-off Note
1Fátima Gálvez Spania24252473148+1CA, RO
Alberto Fernández25252575
2Alessandra Perilli San Marino25242574 148+0CA, RO
Gian Marco Berti25242574
3Zuzana Rehák-Štefečeková Slovacia 124252574 146+11CB
Erik Varga23252472
4Madelynn Bernau Statele Unite ale Americii 225252575146+10CB
Brian Burrows22252471
5Yukie Nakayama Japonia25242574145
Shigetaka Oyama23232571
6Penny Smith Australia 224 232471145
Thomas Grice25252474
7Laetisha Scanlan Australia 125232472145
James Willett25252373
8Jana Špotáková Slovacia 223252270144
Marián Kovačócy25242574
9Wang Xiaojing China24252372144
Yu Haicheng25232472
10Kirsty Hegarty Marea Britanie22232570143
Matthew Coward-Holley24252473
11Daria Semianova COR 125222269142
Aleksey Alipov24252473
12Jessica Rossi Italia24202367141
Mauro De Filippis24252574
13Kayle Browning Statele Unite ale Americii 120252469140
Derrick Mein25212571
14Ekaterina Subbotina COR 223232268139
Maxim Kabatskiy23252371
15Alejandra Ramírez Mexic23212468138
Jorge Orozco23252270
16Maggy Ashmawy Egipt23232369138
Abdel-Aziz Mehelba23242269

Finale

LocSportiviȚarăTotal[3]
Meciul pentru medalia de aur
1Fátima Gálvez
Alberto Fernández
Spania41
2Alessandra Perilli
Gian Marco Berti
San Marino40
Meciul pentru medalia de bronz
3Madelynn Bernau
Brian Burrows
Statele Unite ale Americii 242+3
4Zuzana Rehák-Štefečeková
Erik Varga
Slovacia 142+2

Referințe

  1. „Shooting Competition Schedule”. Tokyo 2020. Accesat în . 
  2. „Shooting – Trap Mixed Team – Qualification Results” (PDF). olympics.com. TOCOG. . Accesat în . 
  3. „Final results” (PDF). Tokyo 2020. . Accesat în . 




  Go to top  

This article is issued from web site Wikipedia. The original article may be a bit shortened or modified. Some links may have been modified. The text is licensed under "Creative Commons - Attribution - Sharealike" [1] and some of the text can also be licensed under the terms of the "GNU Free Documentation License" [2]. Additional terms may apply for the media files. By using this site, you agree to our Legal pages [3] [4] [5] [6] [7]. Web links: [1] [2]