... Proba de tir pușcă cu aer comprimat 10m mixt de la Jocurile Olimpice 2020 a avut loc la 27 iulie 2021 la Asaka Shooting Range....
 

Proba de tir pușcă cu aer comprimat 10m mixt de la Jocurile Olimpice 2020 a avut loc la 27 iulie 2021 la Asaka Shooting Range.[1]

Program

Orele sunt ora Japoniei (UTC+9)

Data Timp Etapă
Marți, 27 iulie 2021 13:15
14:00
Calificări
15:15Meciul pentru medalia de bronz
15:52Finala pentru medalia de aur

Rezultate

Calificări - etapa 1

Loc Sportivi Țara Series Total[2] Note
1 2 3
1Yang Qian China 1105,3105,6105,3633,2RM, C
Yang Haoran105,3105,0106,7
2Aneta Stankiewicz Polonia106,4105,2104,1630,8C
Tomasz Bartnik105,5104,4105,2
3Kwon Eun-ji Coreea de Sud 1105,0105,3106,1630,5C
Nam Tae-yun104,5104,3105,3
4Anastasiia Galashina COR 1104,3105,2105,0629,8C
Vladimir Maslennikov105,3105,2104,8
5Alison Weisz Statele Unite ale Americii 2103,6105,1104,2629,7C
William Shaner105,8105,4105,6
6Yulia Karimova COR 2104,5104,7105,5628,9 C
Sergey Kamenskiy104,8104,3105,1
7Mary Tucker Statele Unite ale Americii 1103,8104,2103,6628,0C
Lucas Kozeniesky105,8105,7104,9
8Eszter Mészáros Ungaria103,2104,5104,1627,9C
István Péni105,4105,2105,5
9Jenny Stene Norvegia 2104,7104,0104,0626,8
Jon-Hermann Hegg105,1104,9104,1
10Jeanette Hegg Duestad Norvegia 1104,4106,3105,6626,8
Henrik Larsen104,7103,6102,2
11Zhang Yu China 2103,5105,0104,7626,7
Sheng Lihao103,6104,7105,2
12Elavenil Valarivan India 1105,0104,0104,2626,5
Divyansh Singh Panwar103,6104,1105,6
13Haruka Nakaguchi Japonia 1103,3104,1104,0625,6
Naoya Okada104,2105,2104,8
14Lin Ying-shin Taipeiul Chinez104,6104,7104,2625,4
Lu Shao-chuan102,5104,9104,5
15Najmeh Khedmati Iran104,0103,9105,0624,9
Mahyar Sedaghat103,4104,6104,0
16Andrea Arsović Serbia 1103,8104,9104,9624,5
Milutin Stefanović106,0102,5102,4
17Snježana Pejčić Croația103,5102,6103,5624,2
Petar Gorša104.,4104,4105,8
18Anjum Moudgil India 2103,0105,0104,4623,8
Deepak Kumar103,4105,3102,7
19Elise Collier Australia 2103,9105,2104,2623.6
Alex Hoberg103,6103,7103,0
20Park Hee-moon Coreea de Sud 2103,5103,5103,9623,3
Kim Sang-do102,9105,5104,0
21Anna Nielsen Danemarca102,7105,0103,7623,1
Steffen Olsen103.,1104,6104,0
22Katarina Kowplos Australia 1104,7103,4102,7623,1
Dane Sampson104,8103,8103,7
23Maria Martynova Belarus103,4104,1104,0622,6
Yury Shcherbatsevich103,3104,0103,8
24Sofia Ceccarello Italia103,8105,0103,7622,1
Marco Suppini104,2102,0103,4
25Nikola Šarounová Cehia101,9102,9103,7620,6
David Hrčkulák103,2105,2103,7
26Shiori Hirata Japonia 2104,8103,4103,9620,3
Takayuki Matsumoto102,4101,4104,4
27Fernanda Russo Argentina105,6103,6101,0618,2
Alexis Eberhardt102,1102,4103,5
28Alzahraa Shaban Egipt102,4103,5103,3617,5
Osama El-Saeid102,4103,1102,8
29Sanja Vukašinović Serbia 2103,3101,498,7612,4
Milenko Sebić102,7103,4102,9

Calificări - etapa a 2-a

Loc Sportivi Țara Series Total[3] Note
1 2
1Yang Qian China 1103,3104,7419,7CA
Yang Haoran106,2105,5
2Mary Tucker Statele Unite ale Americii 1104,9104,4418,0CA
Lucas Kozeniesky103,2105,5
3Kwon Eun-ji Coreea de Sud 1104,9104,1417,5 CB
Nam Tae-yun104,0104,5
4Yulia Karimova COR 2104,2103,5417,1 CB
Sergey Kamenskiy104,5104,9
5Anastasiia Galashina COR 1104,2103,3417,0
Vladimir Maslennikov105,7103,8
6Alison Weisz Statele Unite ale Americii 2103,7102,8416,8
William Shaner104,7105,6
7Eszter Mészáros Ungaria101,5105,1414,6
István Péni104,6103,4
8Aneta Stankiewicz Polonia103,3104,5414,0
Tomasz Bartnik103,5102,7

Finale

LocSportiviȚarăTotal[4]
Meciul pentru medalia de aur
1Yang Qian
Yang Haoran
China 117
2Mary Tucker
Lucas Kozeniesky
Statele Unite ale Americii 113
Meciul pentru medalia de bronz
3Yulia Karimova
Sergey Kamenskiy
COR 217
4Kwon Eun-ji
Nam Tae-yun
Coreea de Sud 19

Referințe

  1. „Shooting Competition Schedule”. Tokyo 2020. Accesat în . 
  2. Rezultate calificări etapa 1
  3. Rezultate calificări etapa a 2-a
  4. „Final results” (PDF). Tokyo 2020. . Accesat în . 




  Go to top  

This article is issued from web site Wikipedia. The original article may be a bit shortened or modified. Some links may have been modified. The text is licensed under "Creative Commons - Attribution - Sharealike" [1] and some of the text can also be licensed under the terms of the "GNU Free Documentation License" [2]. Additional terms may apply for the media files. By using this site, you agree to our Legal pages [3] [4] [5] [6] [7]. Web links: [1] [2]